Главная > Продукты >
Raw materialsBase material: High-strength aluminum alloy sheet Core: Non-toxic low-density polyethylene (LDPE) core or fire-resistant (FR) core Surface: Wood and stone finish |
![]() ![]() |
| Width | 1220mm, 1250mm, 1500mm |
| Length | Any size, we recommend 2440 mm, 3050 mm, 4050 mm |
| Panel thickness | 2mm~ 6mm, recomendar 3mm |
| Aluminum skin thickness | 0.10mm~0.50mm, recomendar 0.15mm,0.21mm,0.30mm |
| Standard size | 1220mm x 2440mm (4′ x 8′); 1500mm x 3050mm (5′ x 10′) |
| Others | Custom sizes and colors are also accepted. |
| Thickness | ±0.20 mm |
| Aluminum thickness | ±0.02 mm |
| Width | ±2.0 mm |
| Length | ±3.0 mm |
| Diagonal | ±5.0 mm |
| Thermal expansion | 2.40mm/m@100℃Temp difference |
Добро пожаловать на наш сайт. Если у вас есть какие-либо запросы или предложения, пожалуйста, напишите нам по электронной почте на адрес info@alusignpanel.com или воспользуйтесь формой запроса ниже. Позвольте нам предоставить вам наилучшее обслуживание.